BURSİYERLERİMİZ BAŞARI YOLUNDA

  • A+
  • A-

BURSIYERLERİMİZ
BAŞARI YOLUNDA

Olcay Silahlı

Fazla Gıda, CEO ve Kurucu Ortak
2011 DEVAK Mezunu

“Bölüm tercihi yaparken, her alanda bilgi edinebileceğim, bana geniş iş alanı sunabilecek İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliğini seçtim. Amacım 30 yaşımda kendi işimi kurmaktı. İş hayatına Deloitte Danışmanlık departmanında başladım ve sonrasında Unilever, Pazarlama departmanında devam ederek farklı alanlarda tecrübe edindim. Sonrasında kendi işimi kurdum. “Fazla Gıda” ile her gün tonlarca gıdanın çöpe atılmasını engelleyerek bu gıdaların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanıyor. DEVAK bursiyeri olarak aldığımız finansal destekten daha da önemlisi verilen mentorluk ve grup koçluğu programları oldu. Mentorumun değerli desteği ve rehberliği, geleceğe bakışımı etkiledi. DEVAK’ın sunduğu gönülden ve profesyonel desteği hiçbir yerde görmedim. Kişisel, okul ve iş hayatı ile ilgili her türlü sorunlarımızı paylaşabildiğimiz, her zaman yanımızda olan yöneticileri ile hayatımı kolaylaştıran vakfın hayatımda unutulmaz bir yeri var”
(Belgeleme 2017)
Müge Yaşar

Arçelik, Finans Bölümü, Kıdemli Uzman
2012 DEVAK Mezunu

“DEVAK'ın desteği sayesinde okul ve iş hayatında farklı bakış açıları kazandım ve vizyonum genişledi. Profesyonellerin verdiği eğitimlere katılarak, üniversite döneminde kariyerime hazırlandım. Grup koçluğu ve mentorluk programları sayesinde iş dünyasından önemli isimleri tanıma fırsatım oldu. DEVAK her bursiyerine güvendi ve güven verdi. Son derece etkin çalışan ve kesintisiz iletişimin sürdüğü bir çatının altında yer alarak değer katılan öğrencilerden biri olmak beni her zaman gururlandırdı. Tecrübeli, yardımsever kişiler ve kıymetli arkadaşlardan oluşan bir aileye sahip oldum. DEVAK'a destekleri için sonsuz minnettarım”
(Belgeleme 2017)
Okan Harput

Amazon, Yazılım Mühendisi
2013 DEVAK Mezunu

“DEVAK ile 2009 yılında üniversite birinci sınıfta tanıştım. Mülakatım sırasında bana hayallerimin sorulmasıyla ilk kez karşılaşmıştım ve çok şaşırdım. Zamanla vakfın misyonları doğrultusunda, işlerini ne kadar ciddiyetle yaptıklarını anlayınca hayallerimizin vakıf için neden önemli olduğunu anladım. DEVAK diğer kurum ve vakıfların aksine bursiyerlerine sadece maddi destek sağlamakla kalmaz, onları hayallerine ulaşmaları için de destekler. Birçok eğitimle iş dünyasına hazırlar; sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle bursiyerlerini zenginleştirir. Çevreyle daha etkili iletişim kurmalarını sağlar. Grup koçluğu ve mentorluk programları ile profesyonel hayata hazırlarken, bursiyerlerin kişisel gelişimlerine de katkıda bulunur. Bursiyerliğim süresince sayısız imkandan faydalandım ve bunun için kendimi çok şanslı hissediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. DEVAK bursiyerlerine tavsiyem, vakfın sağladığı bütün imkanları en iyi şekilde değerlendirmeleri olacaktır”
(Belgeleme 2017)
Cemil Dibek

Princeton Üniversitesi, Yöneylem Araştırması ve Finans Mühendisliği, Doktora Öğrencisi
2014 DEVAK Mezunu

“2009 senesinde Boğaziçi Üniversitesi birinci sınıfta tanıştığım DEVAK, bana kariyer, kişisel gelişim ve insan ilişkileriyle ilgili çok önemli değerler kattı. Sık sık yapılan, içeriği zengin ve değerli eğitimler sonrasında vizyonum genişledi. Kendimi daha iyi tanıdım, bilinçlendim ve kişiliğim oturdu. Ama en önemlisi manevi destekti. Üniversitede Endüstri Mühendisliği bölümünde okurken Matematik bölümüyle çift anadal programına başladım. Hayalimi gerçekleştirmemde DEVAK bursunun bana sağladığı güvence ve manevi destek çok değerliydi. DEVAK, finansal sorunları dert etmeden okuluma ve başarılara odaklanmamı sağladı ve hep yanımda oldu.Hedeflerimi gerçekleştirdiğim için mutluyum ve bunda payı olan Devak Eğitim Vakfı’na teşekkür ediyorum”
(Belgeleme 2017)
Eren Hükümdar

Softtech Yazılım Teknoloji, İnovasyon Müdürlüğü, Yazılım Analisti
2015 DEVAK Mezunu

“Ben diğer arkadaşlarımdan biraz daha farklı bir geçmişten geliyorum. Meslek lisesinden mezun olarak iki yıllık bir bölüme gitmek zorunda kaldım ve kendimi hiç hayal etmediğim bir okulda okurken buldum. “Benim bir hayalim var” diyerek iş hayatını ve sahip olduğum imkanları bırakıp, yeniden okula dönme kararı aldım. Bu yolculukta 2010 yılından 2015 yılına kadar en büyük destekçim DEVAK oldu. Mentorum, arkadaşlarım “yapabilirsin, neden olmasın?’’ diyerek beni motive ettiler. Avustralya’da bir dönem okuma hakkı kazandım, çok iyi bir dereceyle erken mezun oldum ve şimdi Silikon Vadisi’ne gidiyorum. DEVAK’ı en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. DEVAK mezunu olduğum için büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum”
(Belgeleme 2017)
Kübra Yıkılmaz

Procter & Gamble, Üretim, Süreç Mühendisi
2016 DEVAK Mezunu

“İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2016’da mezun oldum. 2012-2016 yılları arasında DEVAK ailesinin bir mensubuydum. Burs mülakatı için DEVAK’a görüşmeye gittiğimde, bu bursa neden ihtiyacım olduğundan ziyade bana hayallerim ve gelecekte ne yapmak istediğim sorulmuştu. Bu izlenim, DEVAK'ı benim için çok farklı bir yere yerleştirdi. Üniversitede hazırlık sınıfında okuyan bir öğrenciye hayallerinin sorulması bence çok önemliydi. Böyle bir ailenin üyesi olmak benim için büyük bir ayrıcalık. Vakfın düzenlemiş olduğu sosyal etkinlikler, kişisel ve profesyonel gelişimime yardımcı olan eğitimlerle bu ayrıcalık hissini hep yaşadım. Portekiz’de Erasmus Programı'na katılmaya hak kazanmıştım. DEVAK'ın desteği program süresince de sürdü. Bu destek, bir öğrenci için maddi anlamda çok değerli bir katkıydı. Tüm bu deneyimlerim sırasında beni destekleyen ve her konuda danışabileceğim bir mentorumun olması ise benim için büyük şanstı. Erasmus Programı öncesi, sonrası ve iş hayatına atılırken aldığım önemli kararlarda mentorlarım bana hep destek oldu. Çalıştığım şirkette düzenlenen bazı eğitimleri, Devak Eğitim Vakfı’nda bursiyerken almıştım. Kazandığım bu ve benzeri deneyimler bana kendimi ayrıcalıklı hissettiriyor. Tüm katkılarından dolayı DEVAK’a teşekkürü bir borç biliyorum. Bu güzel aileden mezun olmak beni gururlandırıyor”
(Belgeleme 2017)
Top