Can Mahmut Doğan

  • A+
  • A-

Can Mahmut Doğan

Can, Abdi İbrahim İlaç Şirketinde strateji planlama ve inovasyon yönetimi konularından sorumludur. Uzun vadeli büyüme stratejileri oluşturma, müşteri stratejileri, dijital dönüşüm ve eksponansiyel büyüme konularında tecrübelidir.

Kariyeri boyunca Deloitte, Arçelik, Eczacıbaşı Yapı Grubu şirketlerinde stratejik planlama, proje yönetimi, ürün yönetimi ve pazar geliştirme rollerinde görev almıştır. Deloitte’ta Danışmanlık Bölümünde hızlı tüketim, dayanıklı tüketim, tüketici elektroniği gibi sektörlerde pazara giriş stratejileri, beş yıllık stratejik plan oluşturma, müşteri ve ürün stratejileri, dijital dönüşüm, iş modeli inovasyonu gibi konularda çok sayıda müşteriye hizmet vermiştir.

2019 yılı itibariyle inovasyon ve tasarım odaklı düşünme konularında derinleşmeye başlamış ve bu alanda global öncülerden olan IDEO’nun önemli sertifika programlarını tamamlamıştır. Şu anda görev aldığı Abdi İbrahim İlaç şirketinde inovasyon alanında önemli adımların atılmasında rol oynamıştır.

Eğitim alanında çeşitli dernek ve vakıflarda görev almaya devam eden Can, KODA’da (Köy Okulları Dayanışma Ağı) köy okulları öğretmenlerine destek olmak amacıyla bir dijital platformun geliştirilmesinde rol almıştır. Aynı zamanda İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği’nde (ODTÜMİST) öğrencilere gönüllü mentorluk yapmaktadır. DEVAK’ın ilk mezunlarından olmakla Vakıfta Gelişim Komitesi üyesi olarak katkı sağlamaktadır.

Can, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Top