Çiğdem Taş Yerli

  • A+
  • A-

Çiğdem Taş Yerli

Çigdem, kurucu ortağı olduğu Tribe çatısı altında eğitmen, kolaylaştırıcı, yönetici ve takım koçu olarak çalışmaktadır. Özellikle liderlik gelişimi, diyaloğu güçlendirme ve çatışma yönetimi alanlarında yöneticilere, takımlara ve organizasyonlara destek vermektedir. ICF tarafından verilmiş Akredite Profesyonel Koç (PCC) unvanına ve 1500 saatin üzerinde koçluk deneyimine sahiptir. Lewis Deep Democracy eğitimlerini vermeye akredite uluslararası eğitmen ve kolaylaştırıcılardan biridir.

Kariyeri boyunca, İ.d.e.a., Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinde danışman ve eğitmen olarak çalışmış, Koç Holdingde ücret ve performans yönetimi konusunda iç müşterileri olan üst düzey yöneticilere hizmet vermiş ve Koçtaşta ise insan kaynakları yöneticisi olarak yöneticilik ve saha deneyimi kazanmıştır. Kurumsal yapılarda danışman, eğitmen ve yönetici olarak 10 yılı aşkın çalıştığı bu süre boyunca, üretim, finans ve perakende gibi farklı sektörlerde ve İngiltere ve Türkiyenin yanı sıra, Romanya, Kazakistan, Rusya ve Avusturya gibi farklı ülkelerde insan kaynakları projelerinde yer almıştır.

2010 yılından itibaren koç, kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak verdiği hizmetlerde, Adler Uluslararası Koçluk Okulu, Organizasyonel ve İlişkisel Sistem Koçluğu (ORSC), Voice Dialogue, Gordon International ve Lewis Deep Democracy gibi çeşitli ekol ve disiplinlerden edindiği birikimini harmanlayarak çalışır. Koçluk ve fasilitasyon hizmetlerini Türkçe ve İngilizce olarak verebilmekte ve çeşitli sektörlerde yer alan farklı büyüklüklerdeki şirketlerle çalışmaktadır. Hizmet verdiği şirketler arasında Abdi İbrahim, Akkök Holding, Arçelik, Bayer, HSBC, Eker Süt Ürünleri, Koçtaş, Nivea, Novo Nordisk, Orhan Holding, Setur, Softtech, Tüpraş ve Unilever sayılabilir.

Çiğdem, 2012 yılından itibaren Tribe ekibi ile, öğrencilerin bireysel, sosyal ve profesyonel gelişimlerine fırsat ve katkı sağlayan

Özel Sektör Gönüllüleri Derneğinin yürüttüğü “Meslek Lisesi Koçları Programı”nın eğitim ortağı olarak çalışmaktadır. Bugüne kadar onlarca şehirde, binlerce öğrenciye ulaşan programın gönüllü koçlarının yetiştirilmesinde rol almıştır.

Robert Kolej ve İstanbul Üniversitesi mezunu olan Çigdem Tas¸ Yerli, evli ve iki çocuk annesidir.

Top