Dr. Ayşegül Özkavukcu

  • A+
  • A-

Dr. Ayşegül Özkavukcu

Dr. Ayşegül Özkavukcu

Dr. Ayşegül Özkavukcu, (Waytogo Yazılım Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.); endüstri mühendisi olup; 17 yıllık teknik bilgi birikim ve deneyimini kişisel gelişim odağı ile birleştirerek profesyonel koçluk yolculuğuna çıkmıştır.

Migros Ticaret A.Ş. Arge merkezinde girişimcilerle Migros uzmanlarının bir araya geldiği ortak inovasyon merkezi, Migros Up’ı kurup yönetmiştir.

2017 İstanbul Teknik Üniversitesi endüstri mühendisliği doktora programı mezunudur. Kariyerine Arçelik A.Ş.’de başlayıp Tekso Teknik Soğutma A.Ş. ve Migros Ticaret A.Ş.’de çalışmaya devam etmiştir.

Uzmanlık alanları; “yeni ürün tasarlama ve geliştirme”, “yalın düşünme”, “teknolojik inovasyonlar”, “stratejik yönetim - hoshin kanri” dir. İTÜSEM’de yalın uzmanlık sertifika programında eğitim vermektedir. Bilgi Üniversitesi’nde kendi tasarladığı “Yalın Düşünme ve Yeni Ürün ve Süreç Geliştirme” dersini vermektedir. Aynı zamanda model fabrika eğitmenidir.

Teknik yetkinliklerin ötesinde, özsaygı eksenindeki bireysel gelişimin sadece bireylerin değil; toplumun ve dünyanın da gelişimindeki temel şart olduğuna inanıyor. Mümin Sekman tarafından tasarlanan “Her Şey Seninle Başlar” lisanslı eğitmenlerinden biridir. 2022 yılında Adler ekolünde 92 saatlik koçluk programını ve 9 aylık Practicum sürecini ve sözlü sınavları tamamlayarak ACPC ünvanını almıştır. Amacı girişimcileri ve üst düzey yöneticileri koçluk ile gelen farkındalıkla tanıştırarak daha üretken bir ülke ortamına katkı sunmaktır. Kızı Zeynep, hayatındaki en etkili montörüdür.

Top