Gülsün Gürsel

  • A+
  • A-

Gülsün Gürsel

Gülsün Gürsel, 24 yılı aşkın süreyi ilaç endüstrisinin çeşitli yönetim kademelerinde geçirdi.

1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü bölüm ikincisi olarak bitirdikten sonra 1981 yılında  University of Massachusetts, Amherst USA dan MBA derecesi aldı. Aynı yıl Ciba Geigy firmasında ürün yöneticiliği görevine başladı. 1983 yılında kendisi ve Ciba Geigy takımı en 'başarılı ürün lansman ödülü'nü aldı.

1985 – 1989 yılları arasında Unilever’de Deterjan ve Kişisel Bakım Ürünlerinden sorumlu marka yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Abdi İbrahim ilaç firmasında pazarlama bölümünü kurmak üzere pazarlama müdürlüğü görevine geçti.

Abdi İbrahim'de 2000 yılına kadar Pazarlama Müdürlüğü, Satış Pazarlama Direktörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı, İş Geliştirme Direktörlüğü pozisyonlarında görev yaptı.

2000 – 2002 yılları arasında Gülsün Gürsel Dendrite (CRM Sistemi)firmasının Türkiye kurulumunu gerçekleştirdi.

2002 – 2005 yılları arasında  Alcon firmasında Genel Müdürlük görevini üstlenerek  firmayı başarıyla yönetti.  

Erickson ekolünde eğitim ve ACC sertifikasyon ,Maltepe Üniversitesinde Yaşam Koçluğu Eğitimi ve Gestalt Institute of Cleveland Eğitmenlerinden eğitimler aldıktan sonra 2005 yılından itibaren Çözüm Odaklı Koçluk hizmeti vermeye başladı.

Bellatris bünyesinde ilaç sektöründe sayısız firmaya ürün yöneticiliği,koçluk, liderlik ve pazarlama ve satış teşkilatına yönelik eğitimler vermekte ve IMS 'in Satış Teşkilatına yönelik eğitimlerinde Türkiye  eğitmenliği yapmaktadır.Kendisi Koç Üniversitesi Pharma Mini MBA programında eğitmenlik yapmış ,KASDAV bünyesinde Kişisel Gelişim ve İletişim alanında konferanslar vermiş ve Haliç Üniversitesinde Müşteri İlişki Yönetimi dersi vermiştir.

Koçluk Yaptığı Kurumlar arasında Allergan, Chiesi, Celgene, NovoNordisk, Sabancı, Sanofi, Ferrosan, Lundbeck, Excel İletişim, Domino’s Pizza, Eczacıbaşı ve Yapı Kredi Bankası bulunmaktadır

Top