Kemal İslamoğlu

 • A+
 • A-

Kemal İslamoğlu

Kemal İslamoğlu'nun uzmanlık alanları arasında:

 •  Satış Becerileri
 •  Müzakere Becerileri
 •  Satış Kanalı Yönetimi
 •  Satış Gücü Yönetimi
 •  Problem Çözme ve Karar Verme
 •  Proje Yönetimi
 •  Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon
 •  Yönetim Becerileri
 • konuları bulunmaktadır

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Londra'da işletme ve pazarlama alanlarında eğitim aldı. İş yaşamına Londra'da öğrenim görürken Ambassador Hotel'de ön büro müdürü olarak başladı. 1 yıllık turizm tecrübesinin ardından Türkiye'ye döndüğünde Michelin Lastikleri'nde teknik satış mühendisi olarak çalıştı. Bu görevde iken bir yandan distribütör ağı satış aktivitelerini yürüttü bir yandan da hem yeni personelin hem de satış ağının eğitimlerinden sorumlu oldu. Bu süreçte Türkiye ile beraber Japonya, Mısır, G. Afrika, Fransa, İngiltere ve Kanada’da eğitimler verdi ve aldı.

3 yıl bu pozisyonda çalıştıktan sonra Michelin'deki görevine bölge satış müdürü olarak devam etti, 5 teknik satış mühendisinin bölge satışını koordine etti ve yönetti. Ardından satış geliştirme ve eğitim müdürü olarak teknik ve ticari eğitimlerin geliştirilmesinde ve verilmesinde aktif rol aldı. Distribütör ve yetkili satıcı ağı eğitimlerinin geliştirilmesini, gerçekleştirilmesini ve sahada iş sonuçları ile ilişkilendirilmesini sağladı. Ardından Michelin Lastikleri'ndeki görevine önce OEM-orijinal ekipman satışı ve ardından pazarlama müdürü olarak 3 yıl daha devam etti.

Kemal İslamoğlu 2000-2006 yılları arasında MCT bünyesinde danışman olarak çalışırken aynı zamanda yılın 365 günü sahibi olduğu perakende mağazasını da yönetti.  American Management Association'dan eğiticinin eğitimi (train the trainer), fasilitasyon teknikleri (facilitation skills) ve eğitim içerik ve metodoloji tasarımı (instructional design) sertifikası bulunan Kemal İslamoğlu, aynı zamanda insights kişilik envanteri ve PDI 360° geribildirim akreditasyonuna sahiptir. Proje yönetimi konusunda dünyanın en büyük mesleki organizasyonu olan PMI(Project Management Institute ) üyesi olan Kemal İslamoğlu bu kurumun PMP(Project Management Professional) sertifikasyonuna da sahiptir.

Kemal İslamoğlu Türkiye’nin tek ve Dünya’nın sayılı sertifikalı Ateş Yürüyüşü eğitmenlerindendir. Kişisel liderliğe yönelik “Hayatın Direksiyonuna Geç” isimli kitabı ve aynı isimli eğitiminde çıplak elle tahta kırma, boğaz ile ok kırma, kırık camlar üzerinde yürüme veya 700°C’lık ateş üstünde çıplak ayakla yürüme gibi deneyimlerle katılımcılara inanılmaz dönüşümler yaşatmaktadır.

Eğitim verdiği kuruluşlar arasında Boehringer Ingelheim, Merck Sharp & Dohme,  Pfizer, Turkcell, Global Bilgi, VDF, Garanti Bankası, Eureko Sigorta, Koç Allianz, Ak Emeklilik, Yapı Kredi Bankası, Shell, BP, Mercedes Benz Türkiye, Doğuş Otomotiv (Audi), Temsa, Danone, GıdaSa, Tansaş, Vestel, Schneider Elektrik, HP, Philip Morris, Nurus, Intema, L'Oreal, OCE, Weber-Markem ve Wall Street Institute bulunmaktadır.

Top