Ömür Doğan

  • A+
  • A-

Ömür Doğan

"2004 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden Eğitim Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi’nde Eğitimin Sosyal ve Tarihi Temelleri bölümünde yaptı ve tezini özel işletmelerdeki eğitimlerin yetişkin öğrenmesi ve eğitim sosyolojisi açısından incelenmesi üzerine hazırladı.

Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği programını tamamlayıp bitirme projesini yaratıcı düşünme üzerine hazırladı.  

Üniversiteden mezun olduğunda ilk üç yıl ilköğretim çocukları için yardımcı ders kitapları hazırladı. 
Ardından uzun yıllar farklı şirketlerde grup müdürlüğü dahil insan kaynakları yöneticisi ve danışman olarak çalıştı.
Şu anda ise öğrenme tasarımcısı, eğitmen, insan kaynakları danışmanı, içerik üreticisi ve ICF ünvanlı profesyonel koç  (PCC) olarak insanlara yol arkadaşlığı yapıyor.

Bir Ömür Yaratıcılık: Yaratıcı Yaşam Rehberi (Sola Unitas Yayınları) başlıklı bir kitabı bulunan Ömür Doğan, Şapka Danışmanlık’la birlikte öğrenmeyi öğrenme ve yaratıcı düşünme eğitimleri başta olmak üzere kurumsal hayatta liderlik gelişimi, eğiticinin eğitimi, inovasyon, eleştirel düşünme, problem çözme, karar verme, hikayeleştirme, koçluk, iletişim ve takım çalışması gibi konularda eğitimler ve webinarlar tasarlayıp sunuyor.
Evli ve bir kız babası olan Ömür Doğan en büyük hayalinin, kızının “benim babam Ömür Doğan” deyip kendisiyle gurur duyması olduğunu söylüyor.

Top