2017

  • A+
  • A-
Emrah Balek
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Mezunu

“Mülakatta en çok hangi yazarı sevdiğim, nasıl bir gelecek hayal ettiğim sorulduğunda DEVAKın farkını anladım. Mentorlarımız, eğitmenlerimiz ve koçlarımız her anımızda yanımızdalardı. Staj yapmış, eğitimler almış, mentorluk programı sayesinde daha öğrenciyken aklındaki tüm kariyer sorularına cevap bulmuş ve maddi destek sayesinde bir dönem yurt dışında eğitim görme şansı yakalamış biri olarak DEVAK mezunu olmaktan gurur duyuyorum.”
(Belgeleme 2017)

Arda Barış Borazan
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği

“DEVAK’a başvurduğum anı, mülakata girdiğim toplantı odasını çok iyi hatırlıyorum. İlk defa profesyonellerle iletişim kurmaktan mutlu oldum. DEVAK desteği okul ve iş hayatımda başarılı, modern, kişisel gelişimini önemseyen, yerinde durmaktansa ileriye yol almaya çalışan, bakış açısını ve vizyonunu geniş tutup olaylara çözüm ve sonuç odaklı bakabilen biri olmamı sağladı. Bu ailenin bir üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum, sonsuz teşekkürlerimle.”
(Belgeleme 2017)

Tuğca Eker
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

“Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz; alevler olarak geri dönmelisiniz!” “Cumhuriyetin ilk yıllarında, M. Kemal Atatürk’ün, öğrenci Sadi Irmak’a ilettiği bu telgraf cümlesini okuduğumda aklıma ilk düşen şey Devak Eğitim Vakfı ve bursiyerleri arasındaki ilişki olmuştu. Sadi Irmak, devlet tarafından seçilen ve alanlarındaki en iyi üniversitelere eğitim için gönderilen 11 gençten biriydi. Gençlerin tereddütlerinin öngörülmesi ve yapılan manevi destekler, Sadi Irmak’ın öğrencilikten fizyoloji profesörlüğüne ve oradan başbakanlığa giden yoldaki "ateşleyici" gücü olmuştu. DEVAK ve çalışanlarının da bursiyerlerin hayatlarına benzer bir yaklaşımla dokunduğunu düşünmekteyim. Üniversiteye başladığımız yılda bizleri birer kıvılcım olarak bünyesine katan vakıf, akıllarımızdaki "burs" kavramını maddiyatın dışına çıkardı. Düzenlenen eğitim, proje ve kültür-sanat etkinlikleri ve DEVAKın desteğiyle hayata geçirilen mentorluk programı daha yetkin, tecrübeli ve aktif birer birey olmamızı sağladı. Hayatıma dokunduğunuz, alev olma yolunda beni desteklediğiniz için çok teşekkür ederim.”
(Belgeleme 2017)

Ege Çelik
İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“Sene 2012. Üniversite hayatımın ilk senesi, tamamen benim tercihlerim, çabalarımla şekillenecek bir gelecek... Hayallerimi gerçekleştirmem için dönüm noktası. İstekli, kararlı ve heyecan doluyum. DEVAK, ihtiyacım olan maddi desteğin ötesinde bireysel gelişimim için de pek çok olanak sağladı ve bu sayede üniversite hayatıma değer kattı. Desteklerini hep yanımda hissettim. İleride başkalarının hayatına dokunarak bana verileni paylaşmak için sabırsızlanıyorum. DEVAKa sonsuz teşekkürler.”
(Belgeleme 2017)

Gürer Kural
Sabancı Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“DEVAK ile üniversite birinci sınıfta tanıştım. Burs görüşmem dün gibi hafızamda. DEVAKla bir eğitim vakfının sadece maddi destek sağlayan bir kurum olmadığını anladım. Eğitimlerle hem kendimi hem de okul yaşantısı dışındaki hayatı anlama ve tanıma fırsatı buldum. Deloitte Atlanta ofisinde yaptığım stajımda ise Deloitte ailesinin ne kadar büyük olduğunu anladım. Üniversite hayatımda benimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim.”
(Belgeleme 2017)

Gamze Gül Salih
İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“DEVAK bursiyeri olarak seçildiğim ve bu sayede değerli yönetim kurulu üyeleri ve bursiyer arkadaşlarımla tanıştığım için çok şanslıyım. Aldığımız eğitimler, mentorluk programı ve sosyal sorumluluk projeleriyle topluma yararlı bireyler olabilmek için yetiştirildik. Bize bilginin en büyük erdem olduğunu öğreten DEVAK’tan mezun olduğum için gurur duyuyorum ve bu oluşumda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”
(Belgeleme 2017)

Ecem Oruzbeyi
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği

“DEVAK bursiyeri olmak için aday olduğumu öğrendiğimde, adını ilk defa duyduğum bu vakfın hayatıma ne kadar güzel yön verebileceğini asla tahmin edemezdim. DEVAK, sadece maddi destek olarak görülen burs kavramını, herkes için değiştirdi. Vakfın, biz bursiyerlere sağladığı kişisel gelişim eğitimleri, kültürel etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri ve en önemlisi mentorluk programı üniversite hayatım boyunca kendimi tanımama ve geliştirmeme büyük katkı sağladı. Destekleri, dördüncü sınıfta katıldığım Erasmus öğrenci değişim programı ile yurt dışında da sürdü. Deloitte Finansal Danışmanlık departmanında yaptığım stajın yanı sıra mentorumun rehberliği sayesinde kariyerimde ne istediğimi daha iyi anladım. DEVAK çatısı altında birbirini seven, sayan, destekleyen, aynı heyecanla farklı hedeflere koşan ve deneyimlerini birbiriyle paylaşan, birbirine yol gösteren insanlarla birçok şey paylaşmış oldum. DEVAK mezunu ve Deloitte çalışanı olarak bu ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur ve mutluluk duyacağım.”
(Belgeleme 2017)

Akan Öykü Yılmaz
Boğaziçi Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

“Hayal ettiğim birçok şeyi DEVAK bursu sayesinde gerçekleştirme olanağı elde ettim. Bizler için düzenlenen eğitim, etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri genel vakıf maddi desteğinden çok daha fazlasıydı. Üniversite boyunca her anlamda yanımda olan DEVAK’a teşekkürlerimi sunuyorum.”
(Belgeleme 2017)

Yavuzhan Yılancıoğlu
Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi ve Matematik

“DEVAK ile 2012 yılında tanıştım. Bir aile ortamı içerisinde güzel arkadaşlıklar kurduk, faydalı eğitimlere katıldık, sosyal sorumluluk projeleriyle ilk defa birçok insanın hayatına dokunma fırsatımız oldu. Birçok ilköğretim öğrencisine çeşitli sanat alanlarında eğitim verdik. Onların sanata olan sevgisini, isteğini görmek ve onlarla kurduğumuz iletişim, üniversite yıllarım süresince en unutamadığım tecrübelerimden oldu. Burs veren bir eğitim vakfının ötesinde DEVAK ailesinin parçası olmak, üniversite yıllarımı daha da güzelleştirdi ve anlamlı kıldı.”
(Belgeleme 2017)

Esra Yılmaz
İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“Güzel tesadüfler sayesinde tanıştığım Devak Eğitim Vakfı’nın bursiyeri olmak hayatımda tebessüm ettiren bir anı olarak kalacak. Üniversite dönemi en unutulmaz yıllar; tanışılan insanlar, mekânlar, kurumlar kişinin belleğinde her zaman yer eder. Bu anlamda DEVAK’ın hayatımdaki yeri tartışılmaz ve unutulmaz oldu. Gerek eğitimler gerek sosyal etkinlikler ile kişisel gelişimime inanılmaz katkıda bulundu. Beni kurumsal hayatın gerekliliklerine hazırlayan Devak Eğitim Vakfı’na sonsuz teşekkürler.’’
(Belgeleme 2017)

Mehmet Arda Güneyi
Boğaziçi Üniversitesi, İşletme ve Psikoloji

“Üniversiteye başladığım dönemde yaşadığım en güzel gelişmelerden biri Devak Eğitim Vakfı’nın bir ferdi olmaktı. DEVAK ile tanışmamızın ardından, eğitimden sosyal sorumluluğa, kültür sanattan kariyer planlamasına pek çok konuda destek aldık ve en önemlisi desteğin kıymetini kavradık. Hayatıma doğrudan etkisi olan katkılarından dolayı DEVAK’a teşekkür ederim. Bundan sonra, mezunlar olarak bağlılığımız devam edecek ve yeni katılan arkadaşlarımızın başarısı için çabalayacağız.”
(Belgeleme 2017)

İbrahim Ozan Yılmazlar
İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri ve Matematik Mühendisliği

“2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi aracılığıyla başladı Devak Eğitim Vakfı’nın hayatıma mükemmel dokunuşları. Burs için mülakat mı olurmuş düşüncesiyle gittiğim mülakattan hayallerimi paylaşmış ve hayallerime ulaşma yolunda beni maddi ve manevi bir şekilde destekleyecek bir yoldaş bulmuş olarak döndüm. DEVAK tarafından bursiyerlere sağlanan eğitimler, kültürel aktiviteler ve özellikle mentorluk uygulaması bizim için bulunması imkânsız olanaklardı. DEVAK ailesinin bir üyesi olmanın ayrıcalığını üniversite hayatım boyunca hissettim ve hissetmeye devam edeceğime inanıyorum. Böyle bir ailenin kurulmasında ve büyümesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”
(Belgeleme 2017)

Elif Uygur
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği

“2013 yılında başladığım üniversite hayatımda beni etkileyen ve hayatımın gideceği yönde katkısı olan en önemli kurum DEVAK. Kariyerimin ve kişiliğimin şekillenmesine katkı sağladı, hayatımda tanıdığım en değerli ve en bilgili insanlarla tanışma fırsatı sağladı. Mentorluk programlarından, grup eğitimlerinden ve bireysel görüşmelerden öğrendiklerimin yanı sıra sağlanan kültürel ve sanatsal aktiviteler ve geziler sayesinde ufkumu açan vakfım, üniversite hayatımın en büyük destekçisi oldu. Bugün Google Dublinde Marketing Solutions departmanında Associate Account Strategist olarak çalışıyorum ve DEVAKın hayatımdaki yerinden gururla söz ediyorum. Bu ailenin bir parçası olduğum için gururluyum. Her şey için çok teşekkürler. DEVAK ailesine yeni katılan bursiyerlere şimdiden başarılar diliyorum.”
(Belgeleme 2017)

 
Top