2018

  • A+
  • A-
Abdülkadir Topcu
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği

“DEVAK bursiyeri olmanın ayrıcalığını bursu kazandığımda değil hayatıma olan etkisini görmeye başladığımda anlamıştım. DEVAK’ın en etkileyici ve belki de en önemli farkı maddi desteğin yanı sıra, bursiyerlerinin kendilerini tanımasını ve geliştirmesini sağlamak için fırsatlar yaratmasıydı. Bize sunulan onlarca eğitim, kültür ve sanat aktiviteleri, grup koçlukları ve mentorluk programı, düşünce yapımızı, toplumsal belleğimizi ve daha sayamadığım birçok konuda kendimizi geliştirmemize çok büyük katkı sağladı. Tüm DEVAK Ailesine ve mentorum Ali Kamil Uzun’a sonsuz teşekkür ediyorum.”
(Belgeleme 2018)

Aslıhan Diken
Galatasaray Üniversitesi, İktisat

“2014 yılında DEVAK ile tanışmamla birlikte Vakfın alışılagelmiş burs kavramını ne ölçüde geliştirdiğini ve kişisel gelişimin farklı parçalarını nasıl bir bütün olarak ele aldığını deneyimleme fırsatı buldum. Benim için her şeyden önce sistemli ve güven veren bileşenlerden oluşan pozitif bir yapı olan DEVAK; verimli eğitimleri, etkinlikleri ve dolayısıyla güzel anıları beraberinde getirdi. Sunduğu maddi desteğin yanı sıra gelişimi destekleyici ortamı, dostlukları ve kazandırdığı birikim vasıtasıyla daima hatırımda kalacak. Hayatıma bu denli dokunduğunuz ve yön verdiğiniz için sonsuz teşekkürler.”
(Belgeleme 2018)

Aydan Samyaka
İstanbul Üniversitesi, Hukuk

“Üniversite hayatımdaki en güzel gelişmelerden biridir DEVAK Ailesine katılmam. Hayal ettiğim birçok şeyi DEVAK bursu sayesinde gerçekleştirdim. Maddi desteğin yanında verilen eğitimler, etkinlikler ile benliğimizin farkına varmamıza, sosyal sorumluluk projeleri ile başkalarının hayatına ufak da olsa dokunmamıza imkân vermiştir. Bu ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duyacağım. Üniversite hayatımda yanımda olduğunuz için sonsuz teşekkürler.”
(Belgeleme 2018)

Buket Baritugan
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Mezunu

“Üniversitenin ilk yılında DEVAK Ailesine katıldım ve bu ailenin üyesi olmaktan her zaman mutluluk duydum. DEVAK, bursiyeri olduğum ilk günden bugüne kadar kişisel gelişimime büyük katkılar sağladı. Koçluk programı, kültürel etkinlikleri, kişisel gelişim eğitimleri ile geleceğime nasıl yön vermem gerektiği konusunda rehber oldu. Bu aile sayesinde tanıdığım çok değerli insanlar var ve bugün hâlâ onlara danışabilme fırsatım olduğu için şanslıyım. Bizi her konuda destekleyen DEVAK Ailesine teşekkür ederim.’’
(Belgeleme 2018)

Ece Nur Temel
İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı

“DEVAK Ailesine 2014 yılında katıldım. 2018 yılında mezun olsam da her zaman bu güzel ailenin bir parçası olacağımı biliyorum. Çünkü DEVAK sadece maddi destek veren bir vakıf değil, aynı zamanda hayatımıza dokunup bizi biz yapan değerlerin gelişmesine katkı sağlayan ve her zaman değerli olduğumuzu hissettiren bir ailedir. Bu dört yıl içerisinde DEVAK sayesinde çok güzel insanlar tanıdım, çok şey öğrendim, kendimi tanıyıp doğru adımlar attım ve daha bilinçli bir birey oldum. DEVAK’ın bizlerden beklentisi ise sadece çok çalışmamızdı. Biz her fırsatta onlara teşekkür etmeye devam edeceğiz ve bu ailenin büyüyerek daha fazla gencin hayatına dokunmasına destek olacağız.”
(Belgeleme 2018)

Duygu Ay
Sabancı Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“DEVAK Ailesi ile tanışmam çok uzun zaman öncesine, şu an ki Duygu’dan çok farklı bir Duygu olduğum zamana dayanıyor. Şimdi anımsıyorum da ne kadar heyecanlı ne kadar toydum onlarla tanıştığım gün. Ne kadar şanslı biri olduğumu o gün anlamasam da daha sonra çok iyi anladım. O zamanki tecrübesizliğimi, toyluğumu geride bırakıp, ayakları yere daha güçlü basan ve ne istediğini bilen bir bilim insanı olmaya adım atmamda DEVAK Ailesinin katkısını unutamam. Lisans hayatımız boyunca bize sağladığı mentorluk, koçluk programı, sosyal ve kültürel etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri ile sıcacık bir ailenin içinde bulduk kendimizi. DEVAK, akıllarda yer etmiş bursiyer ve burs veren kurum arasındaki ilişkiyi bambaşka bir şekilde inşa eden sıcacık bir ailedir. DEVAK Ailesinin sağladığı maddi ve manevi destekler ile biz bursiyerler şimdi çok daha güçlü bireyler olduk. Sizden aldığımız bu gücü gelecek nesiller ile birleştirmeyi umuyor ve bunun için çok sabırsızlanıyoruz. DEVAK mezunu olarak bu ailenin bir bireyi olduğum için gurur duyuyorum. Her şey için teşekkürler DEVAK Ailesi.’’
(Belgeleme 2018)

Emre Çakır
ODTÜ, İktisat

“DEVAK; bilinen anlamdaki vakıf desteğinin ötesinde, bünyesindeki öğrencilere hayatlarının her alanına ulaşacak imkân ve tecrübe sunmaya çalışan ve bu özelliğiyle eğitim vakfı nitelemesini tam anlamıyla karşılayan, aynı zamanda, profesyonel yapıyla samimiyeti kaynaştırmış, örnek bir organizasyon. Bu imkânlara sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyor ve DEVAK’a teşekkürlerimi sunuyorum.”
(Belgeleme 2018)

Erva Kalem
İstanbul Üniversitesi, Hukuk

“Öncelikle bu Vakfın kuruluşunda büyük emekleri olan saygıdeğer büyüklerime ve sonraki nesiller için duydukları sorumluluk dolayısıyla elini taşın altına koyan herkese, DEVAK ile hayatıma giren çok değerli arkadaşlarıma ve hocalarıma kısacası bir üyesi olmaktan büyük gurur duyduğum sevgili DEVAK Ailesinin her bir üyesine benim ve benim gibi birçok gencin hayatına katmış olduğu değerler için teşekkürü bir borç bilirim.”
(Belgeleme 2018)

Halil Ufuk Aslan
Anadolu Üniversitesi, Opera

“Devak Eğitim Vakfı mezun bursiyeri olarak ilk söylemek istediğim DEVAK’ta asla bursiyer-burs veren ilişkisine sahip olmadığınız. DEVAK bursiyeri iseniz deneyimlediğiniz her anına teşekkür edeceğiniz bir ailenin üyesisiniz ve bu atmosferde bulunmak sizi her anlamda çok ileri taşır. Bir sanatçı adayı olarak DEVAK’ta kişisel gelişimime yönelik pek çok eğitim aldım. Şu an İtalya’da profesyonel tiyatrolarla çalışıyorum. Aldığım müzik eğitiminin yanında DEVAK eğitimlerinin de çalışma hayatımı ne kadar desteklediğini bugün çok daha iyi anlıyorum. Gerek aldığımız eğitimlerle gerek sanatsal faaliyetleriyle bizi hep bir adım öne taşıyan ve sektörlerimizde aranan isimler olmamıza vesile olan sevgili DEVAK Ailesine bana kattığı her değer için çok teşekkür ederim.”
(Belgeleme 2018)

İlknur Meray
İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

“2013 yılında üniversiteye başladığım zaman tanıştığım Devak Eğitim Vakfı hayatıma büyük ölçüde katkı sağladı. DEVAK sayesinde üniversite hayatım boyunca başka hiçbir yerde öğrenemeyeceğim şeyleri öğrendim. DEVAK bursiyeri olduğum beş yıl boyunca sadece maddi olarak değil, manevi olarak da bana pek çok katkıda bulundu. Devak Eğitim Vakfı’nın mentorluk programı, kişisel gelişim eğitimleri, grup koçluğu programı, kültürel etkinlikleri sayesinde kendimi geliştirdim ve yeni alışkanlıklar kazandım. Ayrıca bu beş yıl boyunca çok güzel arkadaşlıklar kurdum ve çok değerli insanlarla tanıştım. Devak Eğitim Vakfı’nda bir aile gibiyiz ve ben bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Hayatıma dokunduğu ve başkalarının hayatına dokunmayı bana öğretip cesaret verdiği için DEVAK’a teşekkür ederim.’’
(Belgeleme 2018)

İsmail Yay
Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“2013 yılında üniversiteye yeni başladığımda hayatımın bu yeni devresi ile ilgili birçok planım ve hayalim vardı. Çok büyük bir şansla o dönemde Devak Eğitim Vakfı bursunu öğrendim. Başvuru mülakatında bana sorulduğunda anlattığım hayallerimi ve planlarımı gerçekleştirmede çok yardımları oldu. Hazırlık dahil hayatımın beş senelik uzun bir süresinde benimle birlikte oldukları için teşekkür ederim.’'
(Belgeleme 2018)

Kadir Tunç Dolar
İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“Üniversiteye başlarken farklı bir şehirden geliyordum ve beni nelerin beklediğinden habersizdim. Yeni hayatımın başlangıcında tanıdığım DEVAK hayatımın gidişatına yön verdi. Yeni bir ortam, yeni arkadaşlar ve yepyeni alışkanlıklar edinmemi sağlayan DEVAK sayesinde kendimi tanıma ve yapabileceklerimin farkına varma fırsatı elde ettim. DEVAK Ailesiyle yaşadığım hiçbir anıyı asla unutmayacağım. Ülkemizin geleceği olan biz gençlere desteklerinden dolayı tüm DEVAK Ailesine teşekkür ederim.” 
(Belgeleme 2018)

Melek Yakupoğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

“Üniversite herkes gibi benim için de yepyeni bir başlangıçtı. Çevremden, şehrimden, alışkanlıklarımdan uzağa İstanbul’a gidiyordum. DEVAK’a kabul edildiğimi öğrendiğimde, kocaman bir aileye de kabul edildiğimden habersizdim. Bana her konuda danışabileceğim birilerinin olduğunu hemen hissettirdiler. Kişisel gelişim eğitimlerinden, İngilizce derslerine; hep birlikte tiyatro ve müzikallere gitmeye kadar hayatıma birçok farklı noktalarda dokunduğu için DEVAK’a ne kadar teşekkür etsem az. Mezun olmak, tabii ki bu aileden ayrıldığımız anlamına gelmiyor. Biliyorum ki DEVAK hep yanımda olacak.” 
(Belgeleme 2018)

Osman Emre Öncü
İstanbul Üniversitesi, İşletme

“DEVAK, üniversite hayatımın dört yılı boyunca hem maddi hem de manevi olarak kişisel gelişimime büyük katkı sağlamış bir kuruluştur. Bu nedenden ötürü benim için yeri çok ayrıdır. Gerek DEVAK bünyesinde çalışanlar, gerekse DEVAK bursiyerleri olarak çok seçkin bir kitleye sahip olması bu platformda kurmuş olduğum bağları güçlendirdi. Umarım tüm çalışma hayatım ve sosyal yaşantımda bu güzel ilişkileri devam ettirerek gelecek dönemde DEVAK için katkı sağlayabileceğimiz yeni projelerde karşılaşırız. Bir burs programından öte, bir gelişim ve arkadaşlık bağı çerçevesinde hepimizi kucaklayan DEVAK Ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’’
(Belgeleme 2018)

Nur Bilge Ertan
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği

“Her şey DEVAK burs mülakatına hak kazandığımı haber veren bir telefonla başladı. Daha dün gibi hatırlıyorum mülakata giderkenki heyecanlı adımlarımı ve orada beni karşılayan sıcak gülümsemeleri. Yalnızca bir seneliğine bursiyerleri olmama rağmen samimi DEVAK Ailesi beni hemen içine aldı ve bizim için düzenlenen her bir etkinlikte kendimi fazlasıyla şanslı ve özel hissettirdi. Bu ailenin parçası olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyor, Vakfımızın bizim gibi daha nicelerinin hayatlarına dokunmasını diliyorum.”
(Belgeleme 2018)

Samet Türkkan
Galatasaray Üniversitesi, İşletme

“Önümüzdeki yıllar boyu izleri kalacak çok güzel bir yol kesişmesi yaşadık DEVAK ile. Yolun başında genç bir birey olarak geleceğini inşa etme telaşını yaşarken bu süreçte yalnız olmadığımı bilmek çok önemliydi. DEVAK yeri geldi umut oldu, yeri geldi bilgi oldu, yeri geldi tecrübe oldu, yeri geldi ufuk oldu, yeri geldi sosyalleşme oldu. Geleceği şekillendiren hemen hemen tüm detaylara dokundu. Bu yüzden gelecekte nereye gidersem gideyim, DEVAK’ın bıraktığı güzel tortular kalacak üzerimde. Belki de bu tortular bir süre sonra başkasına geçecek ve DEVAK’ın güzellik kattığı birey sayısı giderek artacak. Hayatta en büyük teşekkürlerimden birini sadece benim değil; doğrudan, dolaylı birçok gencin gözlerine şavk olduğu için DEVAK’a ediyorum. Yine bir gün, bir yerde yollarımızın kesişmesini dört gözle bekliyorum.''
(Belgeleme 2018)

Sinem Uğurdağ
İstanbul Üniversitesi, İktisat

““DEVAK bursiyeri olmak benim için konfor alanında öğrenmek anlamına geliyor. DEVAK’ın sayısız katkılarını düşününce aklıma ilk gelenler; profesyonel açıdan bana sunduğu Deloitte Boston ofisinde staj olanağı, hayatımındaki kararları almam ve birey olma sürecimdeki en büyük desteği veren grup koçluğu programları, bana sorgulayan bireylerin her yerde olabileceği umudunu veren ve hayata ışıl ışıl bakan birbirinden çok farklı diğer DEVAK bursiyer arkadaşlarım, niteliklerimi çoğaltan ve başka hiçbir yerde elde edemeyeceğim eğitim olanakları. DEVAK, maddi destek sağlayan bir kurum olmanın çok ötesinde hayatımda idealist ve öğretici bir aile benim için. Geriye dönüp baktığımda bu muhteşem destekçi ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve biliyorum ki bu aile ile bağım hiçbir zaman kopmayacak. Kariyerimde, olduğum insanda, ilgi alanlarımda, seyahat etmeyi ve öğrenmeyi seven içimdeki çocukta her an her zaman benim yanımda olduğu için DEVAK Ailesine ne kadar teşekkür etsem az.”
(Belgeleme 2018)

Yücel Turan
Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

“Boğaziçi Üniversitesi’nde hazırlık okurken tanıştığım DEVAK, hayatımı birçok yönden önemli şekilde etkiledi. Kariyerimi, yaşam tarzımı ve davranış biçimimi ve daha nicesi. DEVAK, öğrencilerinin yani yarının çalışanlarının ihtiyaçlarını iyi analiz ederek onlara yönelik etkinlikler düzenledi. Her birimizi destekleyerek iş veya akademik hayata olgun bireyler olarak yönelmemizi sağladı. Deloitte’ta yaptığım staj bana iş hayatında hala kullandığım önemli yetenekler kazandırdı. Maddi destek tabi ki önemliydi ama bence en önemlisi DEVAK’ın bizleri alanlarında başarılı insanlarla buluşturup bilgiye olan açlığımızı gidermesiydi. Bursiyerlerini ayrı ayrı tanıyan hepsinin problemlerini bilen ve onlara göre çözüm ile gelen bir ekibe sahip olan DEVAK bir öğrencinin başına gelebilecek en güzel şeydir. O yüzden yeni mezun olarak kendilerine teşekkürü borç bilirim. DEVAK mezunu olduğum için de gururluyum.”
(Belgeleme 2018)

Top