2014

  • A+
  • A-

2014 YILI / YURTİÇİ

Ömür Sarı
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü, IV. Sınıf

"2014 yılı ağustos başından Kasım sonuna kadar Deloitteta staj yapma fırsatım oldu. Kurumsal Risk Hizmetleri- ERS ekibi ile çeşitli projelerde birçok konuda deneyim sahibi oldum. Deloitte çalışanlarının samimiyeti alışma sürecimi oldukça kolaylaştırdı ve aynı zamanda profesyonel çalışma ortamı, iş hayatı hakkında kısa sürede birçok gözlem yapma fırsatı sağladı. Deloitte bünyesinde çalışanların kendilerini sürekli geliştirebildiği bir dinamiğe sahip olduklarını gözlemledim ve bu da ileride Deloitte da çalışmayı düşünmeme sebep olan en önemli faktörlerden biri oldu. Yeni projeler için araştırma yapmanın, farklı şirketler ile çalışmanın, birçok farklı insanla birebir iletişime geçerek çalışmanın benim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum."
(Belgeleme 2014)

Mazhar Çavdar
Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü, IV. Sınıf

"Deloitte Danışmanlık bölümünde geçirdiğim staj deneyimim her açıdan çok güzeldi. Harika bir ekiple keyifli saatler geçirme fırsatı yanı sıra profesyonel dünyayı yakından gözleme çok değerli insanların tecrübelerinden yararlanma imkanı buldum. Yoğun çalışma temposuna rağmen şu an stajım bittiği için gerçekten üzülüyorum. Öğrencilik döneminde herkese tavsiye edebileceğim ayrıcalıklı bir fırsatı bana sunduğu için Deloitte ailesine teşekkür ediyorum. Ayrıca bana her açıdan destek olan, şimdiden çok özlediğim ekibime de teşekkürü bir borç biliyorum."
(Belgeleme 2014)

Uğur Sezgin
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Bölümü, III. Sınıf

"Deloitte’ta yaptığım staj süresince eğitim hayatım devam ederken, iş süreçlerini yakından görme fırsatı yakaladım. Çalışma ortamındaki samimiyet ve bana gösterilen sürekli ilgiyle kendimi buradaki ekibin bir parçası olarak hissettim. Aldığım sorumluluklar ve yer aldığım projelerle hem kişisel gelişimim hem de gelecekteki kariyerim adına sağlam adımlar atmış oldum."
(Belgeleme 2014)

Onur Çörtük
Sabancı Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü, III. Sınıf

"Deloitte Danışmanlık Enerji Ekibinde 4 hafta süreyle staj yaptım. Beni ekipteki herkes kendi projesine dahil etti. Yardımcı olamadığım durumlarda bile sektörü ve danışmanlık hizmetlerini öğrenmem için ellerinden geleni yaptılar. Verdikleri işleri örneklerle anlatarak gelişimimi sağladılar. Bunların yanı sıra teorik olarak edindiğim bilgileri pratiğe yansıtmakta faydalı oldu. Kısa sürede sorumluluk almamı sağladılar ve projelerde benim ortaya koyduğum sayısal ve fikirsel değerleri kullandılar. Deloitte Danışmanlık’ta yaptığım bu staj bana özgüven, bilgi ve deneyim kattı."
(Belgeleme 2014)

Cemil Dibek
Boğaziçi Üniversitesi, Matematik Mühendisliği Bölümü, IV. Sınıf

"Stajımı Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri- ERS bölümünde Haziran–Temmuz 2014 döneminde yaptım. Şirkette stajyerler grubu olduğu için grup çalışması yapabilme olanağımız oldukça yüksekti. Buna bağlı olarak stajım esnasında bir sürü grup projesine katkıda bulundum, öte yandan da tek başıma çalıştığım projeleri yürüttüm. Bütün bunlar, bir şirketin çalışma düzenini ve kurallarını anlamamda bana fayda sağladı. Staj sürecim boyunca şirketin kurumsal müşterilerine hizmet sunabileceğimiz alanlarda çalıştım. Öncelikle stajımı yaptığım bölümün genel çalışma mantığını kafamda canlandırabilmem için kısa bir eğitime tabi tutuldum. Bu eğitimde bir şirketin genel olarak yüzleşebileceği potansiyel riskler ve kendi şirketimizin risk servisleri hakkında bilgi edindim. İkinci haftadan itibaren, şirketin kıdemli danışman ve müdürleriyle üç farklı saha çalışmasına bulunma fırsatı yakaladım. Birlikte saha çalışmasına gittiğim herkes süreci bana öğretirken çok arkadaşça davrandı ve her sorunum ve sorumda bana yardım etti. Stajımın sonuna geldiğimde staj süreci performansım beni oldukça tatmin etti. Geriye dönüp baktığımda bir şirketin kurumsal ilişkileri ve iş hayatı hakkında çok önemli tecrübeler edindiğimi fark ettim. Stajım boyunca edindiğim bir diğer önemli tecrübe ise önemli mevkilerdeki bir sürü insanla kurma şansı edindiğim sağlam ilişkiler oldu."
(Belgeleme 2014)

2014 YILI / YURTDIŞI

Emre Özdemir
Sabancı Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği, IV. Sınıf

‘’Noticed Programı, oldukça zorlu bir eleme süreciydi. Başvurduktan birkaç hafta sonra sınava çağırıldığımızı öğrendik. Sınav günü salonda yüzden fazla kişiydik ve herkes heyecanlıydı. Kısıtlı sürede çok sayıda soruyu çözebilmeyi gerektiren; İngilizce, Türkçe ve Matematik bilgilerini sınayan bir sınavdı bu. Bu aşamayı başarıyla geçen elli kişi, vaka analizi çalışmasına davet edildi. 5 kişilik gruplardan oluşan 10 takımın, bir buçuk saatlik süre içerisinde müşterinin sorununu anlayıp çözmesi ve bir de sunum hazırlaması gerekiyordu. Bu aşamada başarılı olabilmek için hızlı ve sistemli olmanız, takım arkadaşlarınızı ikna edebilmeniz ve yeri geldiğinde onların görüşlerine de saygı göstermeniz gerekiyordu. Kısacası yeni tanıştığınız bu insanlarla bir takım olabilmek çok önemliydi. Bundan sonra ilkinin hemen hemen aynısı olan, fakat bu kez 3 kişilik gruplardan oluşan 2. vaka analizi çalışmasına katıldık. Bu aşama daha zorlayıcıydı, çünkü bu defa grup arkadaşlarım ilk vaka analizi çalışmasını başarıyla geçmiş, daha becerikli ve hırslı insanlardan oluşuyordu. Herkes daha fazla söz sahibi olmak ve kendini göstermek istiyordu. Yine de ben ve grubum iş bölümü ile başarılı bir sunum yaptık. Çok eğlenceli ve mücadele dolu olan bu süreç sonunda Temmuz 2014 boyunca Madrid Deloitte ofisinde 1 aylık staj yapmaya hak kazanan 3 kişiden biri oldum. İspanyolcaya ve İspanyaya olan merakım bu tecrübeyi benim için çok daha anlamlı kıldı. Deloittee bana böyle bir fırsat sunduğu için teşekkür ediyorum.’’
(Belgeleme 2014)

Top