2017

  • A+
  • A-

STAJ
DENEYİMLERİ

Bursiyerlerimiz Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurum ve kuruluşlarında staj olanaklarından yararlanmakta.
Duygu Ay
Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği

“Stajımı, Deloitte Danışmanlık Dijital ekibinde 2017 Temmuz-Eylül döneminde tamamladım. Bu süreçte, danışmanlık sektöründe neler yapıldığını daha yakından anlama fırsatım oldu. Stajın beni en çok heyecanlandıran tarafı ise, farklı şirketlerle ve birçok farklı insanla birebir iletişim kurarak çeşitli projeler yapılıyor olmasıydı. Alanında yetenekli insanlarla birlikte çalışarak kendimi geliştirme fırsatım oldu. Danışmanlık verilen her şirket için atanan farklı yöneticilerle çalışma olanağı ise bu gelişimime daha da katkıda bulundu. Stajım süresince, üniversite hayatım boyunca teorik olarak öğrendiklerimi pratik olarak uygulama imkânına sahip oldum. Dijital dünyada yeni teknolojilerle hedeflere ulaşmanın ve problemlere çözüm getirmenin önemini kavradım. Kariyerime Dijital Danışmanlık alanında devam etmek istediğime karar verdim. Devak Eğitim Vakfı’na sağladığı staj olanakları için çok teşekkür ederim”
(Belgeleme 2017)

Yağızhan Balcı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme

“Staj için Deloitte’tan daha iyi bir yer düşünülemez. DEVAK'ta aldığım eğitimler, mentorlardan öğrendiğim değerli bilgiler staj için beklentilerimi artırmıştı. Stajım süresince değişik projelerde farklı ekiplerle çalışma fırsatı yakaladım. Ekip arkadaşlarımın yardım ve yönlendirmeleri son derece değerliydi. Şirketlerin çalışma prensipleri ve vergi konularında deneyim kazanarak istediğim alanda kendimi geliştirmek için ilk adımı atmış oldum. Edindiğim en önemli kazanım, Deloitte ailesinde tanıdığım yeni arkadaşlarım ve saygıdeğer müdürlerim oldu. Onlarla beraber çalışmamız, iş dışı sohbetlerimiz, beraber gerçekleştirdiğimiz seyahatler staj süresini benim için çok zevkli bir hale getirdi. Umarım mezun olduktan sonra Deloitte'ta çalışma fırsatı bulabilirim. Devak Eğitim Vakfı’na sunduğu olanaklar için çok teşekkür ederim”
(Belgeleme 2017)


Ayşe Başak İncekaş
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
“Mentorumun desteğiyle bir üretim şirketinde atölye stajımı yaptım. Dinamik ve güzel bir ekiple çalışma ortamını ve iş süreçlerini tanıma şansı buldum. Teorik bilgilerimi pratiğe dönüştürdüm. Başta mentorum olmak üzere, tüm DEVAK ailesine destekleri için teşekkür ederim.”
(Belgeleme 2017)

Fatih Turhan
Sabancı Üniversitesi Ekonomi

“2017 yazında sekiz haftalık stajımı Deloitte Danışmanlık departmanında tamamladım. Gelecekte çalışmak istediğim sektörü, iş ortamını ve çalışma koşullarını yakından tanıma fırsatı elde ettim. Çok farklı akademik geçmişlerden gelen profesyonellerin, farklı deneyim ve bilgilerini, uyumlu bir ekip çalışması halinde nasıl buluşturduklarına şahit oldum. Stajım süresince beş kişilik bir ekibin parçası oldum. Takım çalışmasının ve iş bölümünün, projeyi teslim tarihine yetiştirmek için ne kadar önemli olduğunu gördüm. Office programlarını da yoğun olarak kullanmamız, kendimi teknik açıdan geliştirmeme olanak sağladı. DEVAK'a sunduğu staj fırsatı için teşekkür ederim”
(Belgeleme 2017)

Elif Uygur
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği

“2014'ten beri DEVAK bursiyeriyim. Geçtiğimiz yaz, teknoloji sektörünün lider şirketinde staj yapma fırsatı elde ederek üç aylığına Avrupa’da şirket genel merkezinde Türk takımlarıyla beraber bir yerel pazar projesinde ve iki uluslararası projede çalıştım. Bu büyük olanak, farklı deneyimler kazanmamı sağladı. Dünyanın farklı yerlerinden gelen stajyerlerle sosyalleştim ve farklı kültürler tanıdım. Yurt dışında tek başına yaşamayı ve uluslararası bir ortamda iş hayatını deneyimleyerek kendimi geliştirmeyi öğrendim. Mükemmel staj deneyiminin ardından ileride kariyerimde teknoloji sektörüne yer vereceğimi düşünüyorum. Tüm üniversite hayatım boyunca bana destek olan DEVAK’a çok müteşekkirim.”
(Belgeleme 2017)

Top