Fazıl Oral

  • A+
  • A-

Fazıl Oral

Okullar (Ders aldı)
1986 yılı Kara Harp Okulu
Liderlik Koçluk Danışmanlık Master
Sayısız Eğitim
(Ders verdi)
Harp Akademileri
Deniz Harp Okulu
Boğaziçi Executive MBA
DELOİTTE University Belçika

İşler, Şirketler
Subay
McDonald’s
Xerox
Thomson Reuters
Management Center Türkiye’de (MCT)
Deloitte

Eğitim ve Danışmanlık Konuları
Strateji
Liderlik
Çatışma Yönetimi
Mentorluk ve Koçluk
Yönetim Danışmanlığı
YK Üyeliği
Key Note Speaker


Yerler
Türkiye
Doğu Avrupa
Orta Doğu
Türki Cumhuriyetleri  
İtalya
Belçika

Benim inancıma göre; Akşemseddin olmasaydı, Fatih Sultan Mehmet olamazdı. Ben de insanların yüreklerine mütevazı bir katkı yapabilmek için; Akşemseddin gibi olmak üzere yola çıktım ve varabileceğim yeri değil, yolculuğu önde tutuyorum. F. Oral

1986 yılı Kara Harp Okulu mezunu olan Fazıl Oral, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda bir süre subay olarak görev yaptıktan sonra 1990-1998 yıllarında McDonald’s, Xerox, Thomson Reuters’da önce satın alma, ardından altı ülkenin satış pazarlama müdürlüğü ve üst düzey yönetici statüsü ile profesyonel iş yaşamına devam etti.
1998-2013 yıllarında Management Center Türkiye’de (MCT) Doğu Avrupa, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Türkiye’de,  şirketlere strateji, liderlik, yönetim becerileri, çatışma yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti verdi. Ardından Deloitte Chief Learning Officer olarak 2 yıl çalıştı.

Deloitte Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Deloitte Global Learning Council üyesi olarak görev yapmış, Belçika’da bulunan DELOITTE Üniversitesi’nde global seviyede üst düzey yöneticilere eğitim vermiştir. Sayısız eğitim programında eğitmen, pek çok konferansta konuşmacı olarak yer almıştır.

Harvard Üniversitesi’nde Stratejik Karar verme ve Çatışma Yönetimi üzerine eğitim alan ve Middlesex Üniversitesi’nde (MCCLO) koçluk, liderlik ve danışmanlık üzerine master yapan Oral, on sekiz yıl, Harp Akademileri’nde Türk ve NATO bünyesindeki yüksek komuta kademesindeki subaylara liderlik, strateji ve uluslararası çatışma yönetimi eğitimleri vermiştir. İki yıl kadar İtalya’da global düzeyde üst düzey yönetici koçluğu yapan Oral, Türkiye’de de üst düzey yöneticilere koçluk ve mentorluk yapmaktadır. 20 yıldır, Liderlik Gelişimi, strateji oluşturma ve değişim ve çatışma yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık yapan Oral, aile şirketlerinde ise, aile içi çatışma yönetimi ve kurumsallaşma üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Bugün gelişen teknoloji sayesine kentlerde dinamik sistemler kuran buna karşın, yorgun insanlardan oluşan çalışanları çok yakından gözlemlemekte, gelişim ve dönüşümleri ile uğraşmaktadır.

Yüksek rekabet ortamında her türlü kurumda yeni kurumsal dizayn ve liderlik konularına fikir ve danışmanlık deneyimi ile katkıda bulunmaktadır. K2C Danışmanlık şirketinde çalışmaktadır.

Pozitif psikoloji ve TA üzerine dünyanın sayılı psikologlarından eğitimler almıştır, hiç bitmeyecek olan gelişimini sürdürmektedir.

Top