BAŞKANIMIZIN MESAJI

  • A+
  • A-

Sevgili Gençler,
 
COVID-19 ile tüm dünyada hayat aniden değişti ve bununla birlikte insanların kendilerini evlerinde koruma altına alma ihtiyacı doğdu. Mevcut düzen değişti. İnsanoğlu farkında olmadan yaşamı üzerinde büyük bir etkisi olan yeni bir gerçekliğin içine daldı.
 
Pandemiden tüm yaş grupları etkilendi. Sizler de üniversite yıllarında olması gerektiği gibi zaman geçiremiyorsunuz. Sınıflarınıza gitmeyi özlediniz, üniversitelerinizde gerçekleştirebilecek faaliyetleriniz azaldı. Hemen hemen hiç dışarı çıkamıyor ve dolayısıyla sınıf arkadaşlarınızla paylaşımlardan mahrum kalıyor, sosyal ve üniversite hayatlarınızı layığı ile deneyimleyemiyorsunuz. İstekleriniz doğrultusunda hayatlarınıza devam edemiyorsunuz. Bu dönem ne kadar sıkıntılı olsa da şu anda en önemli şey sağlıktır ve her zaman sağlığınıza öncelik vermelisiniz…
 
Evrende hiçbir şey durağan değildir ve dolayısı ile değişmeyen hiçbir şey yoktur. İnsanlık tarihine baktığımızda her şeyin değişim halinde olduğunu görürüz. Hayat da böyledir. Ne kadar plan yaparsanız yapın, ne kadar öngörülü olursanız olun kâinatın değişimine hazırlanamazsınız ve hazır olamazsınız. Belki de hayatın güzelliği, mucizesi bunda gizlidir. Yaş aldıkça hayatın ne kadar sürprizlerle dolu olduğunu ve insanı zaman zaman hazırlıksız yakaladığını ve önceden hazırlanmış planların bazen hiç işe yaramadığını bol bol deneyimlersiniz.
 
Hepiniz birbirinizden özelsiniz ve DEVAK bursiyerisiniz. Sizler DEVAK Ailesinin hayalleri olan başarı odaklı gençlerisiniz. Bursiyer olmanız büyük bir şans çünkü her zaman güç alabilecek büyük bir ailenin parçasısınız. Her zaman sizin yanınızda, sizlere destek olmaya hazır kocaman yürekli bu ailenin fertlerisiniz. Hayatta asla yılmayın. Her koşulda hayallerinizin peşinden koşmaya devam edin. Pandeminin sizi hayallerinizi gerçekleştirmekten alıkoymasına izin vermeyin.
 
Hayalleriniz değişmedi, sadece mevcut düzen değişti. Onları gerçekleştirmek için belki farklı zaman dilimlerinde farklı planlar yapacaksınız ama ne olursa olsun başaracaksınız, bunu biliyorum… Çünkü ben de eğitim hayatımın bir döneminde burslu okuyan, hayalleri olan bir gençtim. Hayat o zaman da sürekli değişim halindeydi.
Şayet hayal ettiyseniz hiçbir koşul, hiç kimse sizin hayallerinize kavuşmanıza engel olamaz. Yeter ki buna inanın…
 
Unutmayın ki geleceğiniz, inancınız ve azminiz kadar parlak olacaktır.

Top